Mi kell a neszesszerbe?
Mindig azt mondjk a frfiak, hogy nincs akkora ni tska, amibe mindennk belefr. Tovbbfejlesztve: nincs akkora neszesszer, amibe egy n minden sminkanyaga belefrne. Pedig ebben nem a neszesszer a hibs! |
Elkpeszt mennyisg sminkanyagot tudunk vsrolni, amirl aztn otthon derl ki, hogy mgsem j, mgsem tetszik, nem neknk val, de kidobni, vagy elajndkozni nincs szvnk; bedobjuk ht sminktsknk mlyre, htha egyszer mgis…
Igazbl, ha tnyleg megfelel anyagok rejtznnek a tskban, a neknk val sznekkel (ehhez tudni kell, a meleg, vagy hideg tpushoz tartozunk, hogy az annak megfelel szneket hasznljuk!), egszen kicsi neszesszer is megfelelne a clnak.
Elszr is kell egy jl fed, nagy festktartalm alapoz; ennek kell ugyanis a brnket elcsft, „nemkvnatos elemeket” eltakarni (s nem a korrektornak, ami optikai okok miatt vilgosabb, mint az arcbr)! Azt, hogy mennyire fed az alapoz, a csukl bels feln tudjuk megnzni: ha elfedi a kk ereket, megfelel lesz a pattansokra is. Ha tment az els prbn, mg mindig ott a problma: melyik szn j az arcra? Minden esetben a homlokon kell megnzni: a teszterbl keveset a homlokon (!) sztmzolunk, s a brhz legkzelebb lev sznrnyalatot kivlasztjuk, ill. az egy, de csak egy rnyalattal vilgosabb is megfelel.
A megfelel alapoz a nyitja ugyanis egy szp sminknek: ha nem fed, nincs rtelme felrakni az arcra; ha meg tl sokat tesznk fel, „vakolatknt” fog lni a brn. Ezrt vkony rtegben is jl takar, brbart alapoz kell; ilyenek pldul az Este Lauder, vagy a Bourjois alapozk. Minden esetben a hromszg alak, megnedvestett szivaccsal vigyk fel az arcra, gy tartsabb s szebb lesz az eredmny.
Ha tnyleg j az alapoznk, korrektorra igazn nincs is szksg, ugyanis a tvhitek ellenre a korrektor csak a szem alatti karikk eltntetsre szolgl, ill. alapknt a szemhjra (ugyanis knnyebben tudunk dolgozni, nem fog cskozdni, elmaszatoldni az anyag, ha nem kzvetlenl a szemhjra tesszk a ceruzt, szemhjport). Ha ragaszkodunk a korrektorhoz, a Clinique szivacsos, folykony korrektora nagyon j. Az esetleges brhibk eltntetsre (amik termszetesen a fontos esemnyek eltt jelennek meg: randev, munkamegbeszls, buli, stb.) az alapozt kell mg egy rtegben felvinni a csfsgra!
Az alapoz, korrektor lematttsra a porpder val, nem az sszeprselt kpder (kis kinyithat, tkrs kompaktban), ugyanis a kpdert nem tudjk olyan finomra megrlni, hogy csak leheletvkonyan fedje az arcot, a nagyobb szemcsi miatt ezrt pderesebb hats lesz tle az arc. Ha nem akarunk a sznvlasztssal bajldni, ttetsz porpdert vlasszunk, gy megkmljk magunkat a bosszsgtl, hogy tl vilgos, ill. tl stt a pder. A porpdert pufnival kell – finom, de hatrozott mozdulatokkal – belenyomkodni az arcba, s csak a felesleget kell a minden n ltal ismert nagy pderecsettel lesimogatni az arcrl. |
|